-
EN internet
LV internets
DE Internet
FR internet
© Download IATE, European Union, 2024
-
EN Internet; cloud; peer mesh; peer-to-peer graph
LV internets; mākonis
RU Интернет; облако; одноранговая сеть; одноранговый граф
DE Cloud; Internet; Peer-to-Peer-Diagramm; Peermesh
FR Internet; cloud; graphique de réseau pair à pair; maille d'homologue
Definīcija: The worldwide collection of networks and gateways that use the TCP/IP suite of protocols to communicate with one another.
Microsoft Terminology 2023. Entry from the Microsoft Language Portal.
© 2023 Microsoft Corporation. All rights reserved.
-
EN Internet
LV internets
DE Internet
FR Internet
EuroVoc tēzaurs v4.12 © Eiropas Savienība, 2020
-
EN internet
LV internets
RU интернет
DE das Internet
Definīcija: Globāls datortīkls, kuram nav centralizētas vadības un īpašnieka. Izveidots no 1969. gadā ASV Aizsardzības ministrijas un vairāku ASV universitāšu kopīgi izveidotā datortīkla ARPANET (Advanced Research Project Agency Network), kura mērķis bija savienot ASV augstskolas un zinātniskos institūtus. Kad 1973. gadā ar transatlantiskā tālruņu kabeļa palīdzību tīklam tika pieslēgtas Norvēģija un Lielbritānija, tas kļuva starptautisks. Visstraujākā interneta attīstība sākās 1993. gadā, kad tika izveidots globālais tīmeklis un bezmaksas ielādei piedāvāts pirmais grafiku tīmekļa meklētājs. 1996. gadā vārds internets jau bija plaši pazīstams un ar to galvenokārt apzīmēja globālo tīmekli.
Tūrisma un viesmīlības terminu skaidrojošā vārdnīca. — R., 2008
-
EN Internet
LV internets; tīkls Internet
RU сеть Internet
Definīcija: Pasaules lielākais datortīkls, kas sākotnēji izveidojies uz pētnieciskā tīkla ARPANET bāzes un sevī apvieno dažādus individuālos datoru tīklus. Savu pašreizējo nosaukumu tīkls ieguvis 80. gadu sākumā. Atsevišķu tīklu mijiedarbība tiek īstenota, izmantojot protokolu TCP/IP sistēmu. Internets strauji paplašinās, aptverot arvien jaunas teritorijas.
LZA TK ITTEA terminu datubāze
-
EN internet
LV internets
Definīcija: Ar vārtejām savstarpēji saistītas datoru sistēmas un datortīkli datu globālai pārraidei.
LVS ISO 5127:2005 Informācija un dokumentācija. Vārdnīca
Informācijas zinātnes termini (bibliotēkas, arhīvi un muzeji)
-
EN internet
LV interneta tīkls
RU (сеть) интернет
DE Internet
FR internet
Definīcija: Starptautisks datoru tīkls, kurā, piem., 20. gs. 90. gadu vidū ietilpa vairāk nekā 8 tūkst. dažādās pasaules valstīs izveidotu tīklu. Δ tiek vadīts, balstoties uz speciālu protokolu sistēmu, un tā pakalpojumus izmanto dažādi datorlietotāji (kā uzņēmumi, tā privātpersonas). Galvenie Δ pakalpojumu veidi ir, piem., elektroniskais pasts, datņu pārsūtīšana un attālais dialogs.
Ekonomikas skaidrojošā vārdnīca. — R., Zinātne, 2000
-
EN Internet
LV tīkls Internet; Internet
RU сеть Intеrnеt
Definīcija: Pasaules lielākais intertīkls, kas sākotnēji izveidojies uz pētnieciskā tīkla ARPANET bāzes un sevī apvieno dažādus individuālos datoru tīklus. Savu pašreizējo nosaukumu tīkls ieguvis 80. gadu sākumā. Atsevišķu tīklu mijiedarbība tiek īstenota, izmantojot protokolu TCP/IP sistēmu. Tīkls Internet strauji paplašinās, aptverot arvien jaunas teritorijas.
Personālie datori. Angļu-krievu-latviešu skaidrojošā vārdnīca — R., Dati, 1998
-
EN internet
LV intertīkls
RU интерсеть
Definīcija: Saīsināts apzīmējums vairāku datoru tīklu apvienojumam, ko veido, izmantojot maršrutētājus vai citus starptīklu pārveidotājus, un kurā parasti izmanto protokolu TCP/IP komplektu. Lai to atšķirtu no globālā tīkla Internet, šādu tīklu apvienojuma saīsināto apzīmējumu angļu valodā raksta ar mazo burtu.
Personālie datori. Angļu-krievu-latviešu skaidrojošā vārdnīca — R., Dati, 1998
-
EN Internet
LV tīkls Internet
RU сеть Штеуктуе
Definīcija: Tīkls Internet ir globāls datoru tīkls, kurā ietilpst vairāk nekā 8 tūkstoši dažādās pasaules valstīs izveidotu tīklu. Šo tīklu mijiedarbība tiek vadīta, balstoties uz protokolu sistēmu TCP/IP (pārraides vadības protokols/protokols IP). Tīkla pakalpojumus izmanto vairāk nekā 10 miljoni lietotāju. Galvenie pakalpojumu veidi: elektroniskais pasts, datņu pārsūtīšana un attālais dialogs.
Datu pārraides un apstrādes sistēmas. Angļu-krievu-latviešu skaidrojošā vārdnīca — R., SWH, 1995