Svētdiena, 22. decembris   Šī ir funkcionējoša termini.lza.lv versija. Apmeklējiet arī Latvijas Nacionālo terminoloģijas portālu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Akadēmiskā terminu datubāze AkadTerm

 Palīdzība
Izmantojiet zvaigznīti * vārda daļu meklēšanai (piemēram, dator* vai *pratība)
Jūs meklējāt letter of credit
Atrasti 23 termini


  1. EN letter of credit; documentary credit
    LV kredītvēstule; dokumentārs akreditīvs
    DE Dokumentenakkreditiv; Kreditbrief; Akkreditiv
    FR crédit documentaire; lettre de crédit
    © Download IATE, European Union, 2024

  2. EN letter of credit
    LV kredītvēstule
    RU аккредитив
    DE die Kreditbrief
    Definīcija: Preču vai pakalpojumu pircēja vārdā bankas izsniegts dokuments, kas ļauj tajā minētajai personai saņemt noteiktu naudas summu.
    Tūrisma un viesmīlības terminu skaidrojošā vārdnīca. — R., 2008

  3. EN letter of credit
    LV kredītvēstule
    RU кредитное письмо
    DE Kreditbrief
    FR lettre de crédit
    Definīcija: Vienas kredītattiecībās esošas bankas vēstule otrai bankai, kurā tiek minēts, ka klientam (pircējam) ir tiesības iegūt naudu, kredītu vai vajadzīgās preces atbilstoši noteiktai summai, par kuru vēstules rakstītājs uzņemas atbildību. Δ ir plaši izplatīts norēķinu veids starptautiskajā tirdzniecībā, jo palīdz pārdevējam samazināt samaksas risku. Parasti pircēja banka izdod Δ, izmantojot SWIFT pakalpojumus.
    Ekonomikas skaidrojošā vārdnīca. — R., Zinātne, 2000

  4. EN letter of credit
    LV akreditīvs
    RU аккредитив
    DE Akkreditiv
    FR accréditif; lettre de crédit
    Definīcija: 1. Pircēja uzdevums pārdevēja izvēlētai bankai samaksāt par preci, pretī saņemot dokumentu vai citādu šī darījuma apstiprinājumu. Δ dod pārdevējam garantiju, ka, gadījumā ja preču nosūtīšanas dokumenti būs noformēti pēc noteikumiem, viņš saņems samaksu.
    2. Naudas dokuments, kuru banka izdod juridiskai vai fiziskai personai kā kredītvēstuli citai bankai, ar kuru tai ir savstarpēji norēķini. Δ nozīmē rīkojumu izmaksāt norādīto naudas summu Δ uzrādītājam. Norādīto summu banka noraksta no Δ saņēmēja konta (ja viņam tāds ir bankā), vai arī klients iemaksā šo summu bankā apmaiņā pret Δ. Šādu norēķinu formu izmanto, lai nebūtu jāpārvadā skaidra nauda. Pastāv šādi Δ veidi: 1) atklātais Δ, kuru pircējam nav tiesību atsaukt un kurš nedod viņam nekādas garantijas (tāpēc to izmanto reti); 2) neatsaucamais Δ, kuram ir divi paveidi: a) neatsaucamais apstiprinātais Δ, kad pārdevēja banka garantē maksāšanas noteikumu ievērošanu; b) neatsaucamais neapstiprinātais Δ, kad pārdevēja banka tikai informē, ka atvērts Δ, bet negarantē darījuma samaksu (šajā gadījumā par līguma maksāšanas noteikumu ievērošanu atbild tikai pircēja banka); 3) pārveduma Δ, kuru izmanto, ja piegādātājs piegādā ne tikai pašu ražotās preces, bet arī iepirktās (šajā gadījumā izdevīgāk ir atvērt pārveduma Δ, no kura var izdarīt samaksu tiešā veidā ne tikai galvenajam piegādātājam, bet arī palīgpiegādātājiem); 4) cirkulārais Δ — bankas instrukcija savam ārzemju aģentam samaksāt klienta pārvedu vekseļus noteiktās summas robežās; 5) kompensējošais Δ — Δ, kas atvērts uz cita Δ pamata; 6) atsaucamais Δ — Δ, kuru bankai ir tiesība atsaukt.
    Ekonomikas skaidrojošā vārdnīca. — R., Zinātne, 2000

  5. EN letter of credit; L/C
    LV akreditīvs; kredītvēstule
    Angļu-latviešu muitas terminu vārdnīca — R., Jāņa sēta, 1997.

  6. EN letter of credit
    LV akreditīvs
    RU аккредитив; письмо аккредитивное
    DE Akkreditiv; Kreditbrief
    Ekonomikas, lietvedības un darba organizācijas termini (ELDO) — R., 1995

  7. EN letter of credit
    LV naudas akreditīvs
    RU денежный аккредитив
    DE Kreditbrief; Akkreditiv
    Ekonomikas, lietvedības un darba organizācijas termini (ELDO) — R., 1995