Pirmdiena, 13. janvāris   Šī ir funkcionējoša termini.lza.lv versija. Apmeklējiet arī Latvijas Nacionālo terminoloģijas portālu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Akadēmiskā terminu datubāze AkadTerm

 Palīdzība
Izmantojiet zvaigznīti * vārda daļu meklēšanai (piemēram, dator* vai *pratība)
Jūs meklējāt take up business
Atrasti 525 termini


  1. EN business plan
    LV komercdarbības plāns
    RU бизнес-план
    DE das Geschäftsplan
    Definīcija: Uz peļņas gūšanu orientēts uzņēmuma plāns, kas satur ticamu, saprotamu, precīzu, labi argumentētu, pārbaudāmu un uzmanību piesaistošu informāciju. Tā mērķis ir mobilizēt uzņēmuma resursus, piesaistīt partnerus, ieinteresēt investorus vai iegūt banku finansējumu. Komercdarbības plānā tiek ietvertas sadaļas par organizācijas iekšējās un ārējās vides ekonomisko raksturojumu un tā izmaiņām, par tehnikas un tehnoloģijas attīstību, par sociāli ekonomisko situāciju, par sasniedzamiem mērķiem un veicamiem uzdevumiem. Komercdarbības plāns ir arī tūrisma uzņēmumu darbības uzsākšanas vai paplašināšanas priekšnoteikums.
    Tūrisma un viesmīlības terminu skaidrojošā vārdnīca. — R., 2008

  2. EN business plan
    LV uzņēmējdarbības plāns; saimnieciskās darbības plāns
    RU бизнес-план
    DE Geschäftsplan
    FR projet d’entreprise
    Definīcija: Uzņēmuma vai iestādes saimnieciskās darbības plāns, kurā atspoguļoti galvenie darbības mērķi un konkrētie pasākumi, lai šos mērķus sasniegtu. Δ sastāda vai nu kā ilgtermiņa plānu (3–5 un vairāk gadiem), vai arī kā īstermiņa plānu (vienam gadam). Δ nepieciešams, lai pārdomāti vadītu uzņēmumu; tas jāuzrāda, saņemot kredītu, privatizējot uzņēmumu un dibinot kopuzņēmumu. Δ sastāvdaļu skaits var būt dažāds, bet tajā noteikti jāatspoguļo šādi dati: 1) iespējamie uzņēmuma ražojumi vai pakalpojumi, to kvalitāte un šīs kvalitātes uzlabošanas iespējas; 2) paredzamie ražojumu vai pakalpojumu patērētāji (sk. tirgvedības plāns), kā arī konkurenti; 3) saimniekošanas politika nākotnē, iespējamais risks un problēmas; 4) uzņēmuma esošo resursu novērtējums, lai sasniegtu izvirzītos mērķus un īstenotu saimniekošanas politiku; 5) aprēķini, lai noskaidrotu, kādi naudas resursi būs vajadzīgi un kādi būs finanšu rezultāti.
    Ekonomikas skaidrojošā vārdnīca. — R., Zinātne, 2000