Piektdiena, 20. septembris   Šī ir funkcionējoša termini.lza.lv versija. Apmeklējiet arī Latvijas Nacionālo terminoloģijas portālu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Akadēmiskā terminu datubāze AkadTerm

 Palīdzība
Izmantojiet zvaigznīti * vārda daļu meklēšanai (piemēram, dator* vai *pratība)
Jūs meklējāt coopérative d’habitation
Atrasti 10 termini


  1. EN cooperative
    LV kooperatīvs
    DE Genossenschaft
    FR coopérative
    EuroVoc tēzaurs v4.12 © Eiropas Savienība, 2020

  2. EN cooperative
    LV kooperatīvs
    RU кооператив
    DE Kooperativ
    FR coopérative
    Definīcija: Cilvēku brīvprātīgi organizētas kopdarbības juridiska uzņēmējdarbības forma. Δ darbības mērķis parasti ir nevis peļņas iegūšana, bet gan kādu labumu sagādāšana saviem biedriem, viņu labklājības veicināšana. Δ raksturīgas pazīmes ir: 1) brīvprātīga un neierobežota biedru iestāšanās un izstāšanās; 2) pašu biedru vēlētas Δ pārvaldes institūcijas. Saimnieciskās darbības tīro atlikumu (peļņu) sadala Δ biedru starpā atbilstoši katra līdzdalības pakāpei. Izplatītākās Δ darbības jomas ir lauksaimniecība, amatniecība, tirdzniecība, finanses. Pastāv arī patērētāju Δ. Δ ir samērā plaši izplatīti Itālijā, Francijā, Japānā, ASV, Zviedrijā u. c. zemēs. Latvijā Δ organizatoriski ir noformēti kā kooperatīvās sabiedrības.
    Ekonomikas skaidrojošā vārdnīca. — R., Zinātne, 2000

  3. EN cooperative partnership
    LV kooperatīvā sabiedrība
    RU кооперативное товарищество
    DE kooperative Genossenschaft
    FR coopérative
    Definīcija: LR — statūtsabiedrību veids: brīvprātīga fizisku un juridisku personu apvienība, kurā ir mainīgs biedru sastāvs un kapitāla lielums un kuras mērķis ir apmierināt savu biedru saimnieciskās un sadzīves vajadzības, veicināt viņu materiālo labklājību u. c. Peļņas iegūšana Δ atšķirībā no SIA vai akciju sabiedrībām nav primāra. Ir dažādas Δ: krājaizdevu sabiedrības, patērētāju biedrības, lauksaimniecības un zvejniecības ražojumu kopīgas pārstrādes un pārdošanas sabiedrības, dzīvokļu, garāžu, vasarnīcu un dārzkopības sabiedrības u. c. Darbība Δ ir brīvprātīga, pārvalde — demokrātiska. Ja Δ darbības rezultātā rodas peļņa, tā pieder Δ biedriem un noteiktā daudzumā tiek viņiem izmaksāta dividenžu veidā. Δ organizatoriski atbilst daudzās pasaules valstīs izplatītajiem kooperatīviem.
    Ekonomikas skaidrojošā vārdnīca. — R., Zinātne, 2000