Piektdiena, 3. janvāris   Šī ir funkcionējoša termini.lza.lv versija. Apmeklējiet arī Latvijas Nacionālo terminoloģijas portālu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Akadēmiskā terminu datubāze AkadTerm

 Palīdzība
Izmantojiet zvaigznīti * vārda daļu meklēšanai (piemēram, dator* vai *pratība)
Jūs meklējāt EVA valde
Atrasti 55 termini

valde

  1. EN patent office
    LV patentu iestāde; patentu valde
    Definīcija: Valsts vai starpvalstu institūcija, kam uzticēts administrēt vienas vai vairāku valstu rūpnieciskā īpašuma likumu, galvenokārt reģistrējot, izskatot, piešķirot un publiskojot rūpnieciskā īpašuma tiesības.
    LVS ISO 5127:2005 Informācija un dokumentācija. Vārdnīca
    Informācijas zinātnes termini (bibliotēkas, arhīvi un muzeji)

  2. EN Patent Office of the Republic of Latvia
    LV LR Patentu valde; patentu valde
    RU Патентное управление Латвийской Республики
    DE Patentamt der Republik Lettland
    FR Administration des brevets de la République Lettonne
    Definīcija: LR valsts institūcija, kuras finansēšanas avots ir ieņēmumi par darbībām, kas saistītas ar rūpnieciskā īpašuma tiesisko aizsardzību, un citiem veiktajiem pakalpojumiem. Δ ietilpst: Izgudrojumu nodaļa, Ekspertīzes nodaļa, Prečzīmju un dizaina paraugu nodaļa, Valsts reģistru, juridiskā un administratīvā nodaļa, Informācijas redakcija, kā arī Apelācijas padome. Δ atjaunoja savu darbību 1992. g. 19. februārī. Δ pieņem juridisko un fizisko personu izgudrojumu, dizainparaugu un prečzīmju pieteikumus, iepazīstas ar tiem un izsniedz aizsargājošus dokumentus (patentus, apliecības), izdod biļetenu par saņemtajiem pieteikumiem un izsniegtajiem patentu dokumentiem, izskata sūdzības, sagatavo instrukcijas u. c. priekšrakstus par noteiktas nozares darbību. Savā darbībā Δ balstās uz LR Patentu likumu, likumu “Par prečzīmēm”, Dizainparaugu aizstāvības likumu un likumu “Par augu šķirņu aizsardzību”. Δ darbībai par pamatu ir šādas starptautiskās vienošanās: 1) 1891. g. 14. aprīļa Madrides nolīgums par prečzīmju starptautisko reģistrēšanu; 2) 1957. g. 14. jūnija Nicas nolīgums par preču un pakalpojumu starptautisko klasifikāciju prečzīmju klasificēšanas nolūkos; 3) 1977. g. 28. aprīļa Budapeštas līgums par mikroorganismu depozītu starptautisko atzīšanu patentēšanas nolūkos; 4) 1994. g. 28. oktobra LR parakstītā vienošanās par prečzīmju likumu starptautisko saskaņošanu un Ženēvas diplomātiskās konferences noslēguma akts.
    Ekonomikas skaidrojošā vārdnīca. — R., Zinātne, 2000