Piektdiena, 20. septembris   Šī ir funkcionējoša termini.lza.lv versija. Apmeklējiet arī Latvijas Nacionālo terminoloģijas portālu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Akadēmiskā terminu datubāze AkadTerm

 Palīdzība
Izmantojiet zvaigznīti * vārda daļu meklēšanai (piemēram, dator* vai *pratība)
Jūs meklējāt bēglis
Atrasti 6 termini


  1. EN refugee
    LV bēglis
    DE Flüchtling
    FR réfugié
    EuroVoc tēzaurs v4.12 © Eiropas Savienība, 2020

  2. EN refugee
    LV bēglis
    RU беженец
    DE der Flüchtling
    Definīcija: Persona, kas veselības zaudēšanas, bojāejas draudu vai vajāšanas dēļ brīvprātīgi vai pēc varas iestāžu rīkojuma atstāj savu pastāvīgo dzīvesvietu. Pēc draudošo briesmu rakstura izšķir politiskos, kara, etniskos, reliģiskos, ekoloģiskos un ekonomiskos bēgļus. Bēgļa statusa piešķiršanas noteikumi ir noteikti katras valsts imigrācijas likumos. Starptautiski bēgļu jautājumus risina īpaša ANO Komisāra pārvalde. Latvijā uz bēgļa statusu var pretendēt personas, kuras nav Latvijas pilsoņi, bet kuras ierodas vai atrodas Latvijas Republikas teritorijā tāpēc, ka pamatoti baidās no vajāšanas rases, reliģijas, tautības, sociālās piederības vai politiskās pārliecības dēļ savas pilsonības valstī.
    Tūrisma un viesmīlības terminu skaidrojošā vārdnīca. — R., 2008

  3. EN fugitive
    LV bēglis
    Angļu-latviešu muitas terminu vārdnīca — R., Jāņa sēta, 1997.

  4. EN refugee
    LV bēglis
    Angļu-latviešu muitas terminu vārdnīca — R., Jāņa sēta, 1997.

  5. LV fobs; bēglis
    RU фоб
    LZA TK kartotēka

  6. EN refugee
    LV bēglis
    Definīcija: Persona, kas neatrodas savā valstī un kas pamatotu vajāšanas draudu dēļ nevar vai nevēlas prasīt savas valsts aizsardzību. Ir vairākas bēgļu kategorijas: Konvencijai atbilstošie bēgļi, de facto bēgļi, de jure bēgļi, vides pārmaiņu procesos dzīves vietu zaudējušie bēgļi, Protokolam atbilstošie bēgļi, atzītie bēgļi, bēglis "uz vietas", likumā noteiktā statusa (statutārie) bēgļi. Eurodicautom
    Eiropas Savienības terminu vārdnīca. — R., UNDP, 2004